, , , ,

İşte Amacınıza Ulaşmanızın Püf Noktaları

Bir yanda sonu gelmeyen diyetlerle kilo alıp verenler diğer yandan kilo verseler dahi kendini hala şişman bulanlar. Çevrenizde sıkça rastlayacağınız diyet takıntılılar fark ettiyseniz hiçbir zaman tam olarak amaçlarına ulaşamıyor,hiçbir zaman mutlu,sağlıklı beden ve ruh haline erişemiyor.Bilinçsiz diyetlerin vardığı nokta çok yazıldı ,çok habere konu oldu yemek yeme arzusunun önüne geçemeyip yedikten sonra pişmanlık duyarak kusan Blumnia hastalarının, bir lokma yiyerek doyduğunu sanan ve gidip kusan anorexia hastalarının doku ve kas kaybı, unutkanlık, potasyum eksikliği, depresyon ve hatta sonu ölümlere varan trajik sonları.
Hele işin daha acı boyutu bu insanların son noktada dahi kendilerini hala şişman bulmaları yahut ulaştıkları fiziksel görünümden memnun olmaları.
Eğer düşünceniz sağlıklı beslenme planı çerçevesinde vücut kitle indeksini baz alarak fazla kilolardan kutulmaksa doğru bir noktadasınız. Yanlışa giden yol ayrımı ise kilo vermenize rağmen vücudunuzdaki kaybolmayan fazlalıkları görüp vücut kitle indeksinin daha daha daha altına inme çabasına girişmeniz olacaktır.

 

ZAYIFLAMAK BAŞKA İNCELMEK BAŞKADIR

Her insanın vücudunun anatomik yapısı farklıdır.Özellikle genç kızlar arasında sık rastlanan birine benzeme sendromu bilinç altına yer ederek ileri yıllarda rol modeller değişse de belli bir fiziki yapıya kavuşma amacı bir tutku halinde büyüyor.Bu nedenle birine benzemek yerine kişinin kendi anatomisinin ,kemik yapısının bilincinde olması hedeflerini buna uygun seçmesi gerekir.Bir ikinci nokta ise; vücudun farklı bölgelerinde yer etmiş fazla yağların diyet yaparak gitmeyeceğinin farkında olmaktır. Ne kadar zayıflarsanız zayıflayın hala basenlerinizde ,karnınızda ,kollarınızda yada sırtınızda yer etmiş fazlalıklar gözünüze batabilecektir. Eğer kilonuz normal (Vücut Kitle İndeksine göre) ancak hala fazlalıklarınız olduğunu düşünüyorsanız bu sorununuzun çözümüne yönelik tedaviler ve egzersizler size yardımcı olacak en sağlıklı yoldur.

  • BASEN BACAK SORUNU OLANLAR

Kilo vermenize rağmen yıllardır bacak ve basenlerinizden bişey gitmediğini düşünenler için akustik dalga tedavisi son yıllarda en iyi sonuç veren tedavilerden biri. Yağ dokusunun derinlerine akustik dalga enerjisi gönderen tedavi basen bacak kalça bölgesindeki yağlardan kurtulmanızı sağlaycaktır. Yine bu bölgeleri eritmenizi sağlayacak bacak ve kalça egzersiz programı destek olacaktır.

  • GÖBEK –BEL SORUNU OLANLAR

Göbek sırt ve kollarda sorun yaşayanlar için planer şok tedavisi ve mezoterapi etkili olacak tedaviler arasında.

  • BACAK ÜSTÜ- KALÇA-KARIN

Yine yeni tedaviler listesinde yeralan radyofrekans tedavisi bacak üstü,kalça karın yağlarında oldukça etkili sonuçlar yaratıyor.Selülitli doku üzerinde de başarılı sonuçlar elde eden yöntem kilo verip bu bölgelerini eritemeyenlere yardımcı olacak bir uygulamadır.

  • DİZ İÇİ-KARIN YANLARI-BOYUN (GIDI)

Mezoterapi ve radyofrekans tedavileri ile diziçi, karın yanı ve gıdı bölgelerinde birikmiş zor yağlarla mücadelede faydalanılacak bir yöntemdir.
Teknoloji ve tıbbın ilerleyişine bağlı olarak ortaya çıkan pek çok tedavi ve yöntem sağlığınıza zarar vermeden zayıflamanızı ve incelmenizi sağlayabilmektedir.Ancak yine altını önemle çizeceğimiz nokta; bu tedavilerin ehil ellerde hekimler tarafından ve onların kontrolünde yapılması gerektiğidir.